Токмацький РАЙОН

Народний депутат Павло Мельник підтримав аграріїв Токмаччини, які мітингували під Верховною Радою проти продажу землі іноземцям


У четвер, 3 жовтня, у Києві відбулася акція протесту, організатором якої виступила Всеукраїнська Аграрна Рада. Основна вимога учасників акції – заборона продажу української землі іноземцям.


Донести свої вимоги до влади приїхали 14 тисяч аграріїв та представників громад з усіх регіонів України. Токмаччину представляла  делегація, у складі якої  були голова Токмацької районної організації Аграрної партії України Сергій Катречко, депутати Токмацької районної ради Оксана Компанієць і Олександр Шаповал, керівники фермерських господарств, сільгоспвиробники.

Делегація аграріїв Токмаччини


Під час акції протесту до земляків виходив і підтримав їх народний депутат  України Павло Мельник
Учасники мітингу вимагали відкликати Урядовий законопроект №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», як такий, що не відповідає національним інтересам України та навіть загрожує її цілісності.
-          В законопроекті йдеться про те, що купувати землю мають право компанії, зареєстровані в Україні. Але насправді їх власниками можуть бути іноземці. В цій, нібито українській компанії, буде українська назва, але вона буде перераховувати весь прибуток закордон. Більше того, вона володітиме територією України, - пояснив  заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.
Організатори акції також підкреслили, що існуючі в законопроекті обмеження на володіння землею в одних руках будуть провокувати появу «земельних олігархів».
Окремою вимогою мітингувальників стало винесення питання ринку землі на всеукраїнський референдум. Оскільки за Конституцією України (ст. 13) земля є власністю народу, то і вирішувати її долю повинен народ.
Також на мітингу було оголошення про створення страйкового комітету, який буде займатись захистом української землі.
Від імені Громадської спілки «Аграрний союз України», дякую усім Аграріям і представникам громад Запорізької області , які швидко зреагували і у кількості більше 300 чоловік подолали відстань 800 км , щоб прийняти участь у акції протесту біля Верховної Ради. З порозумінням ставлюся до тих колег , які не приїхали , маючи поважні причини , або іншу точку зору . Навіть розумію тих, хто залишився вдома, тримаючи дулі у карманах . Не розумію тих , хто наклав у штани до того , як нова влада почала псуватися .
Саме двоє останніх дають владі шанс бути гірше ніж вона є і може бути, - написав голова Запорізької обласної ГС «Аграрний союз України» Анатолій Тиховод, який також був серед учасників акції проти продажу землі іноземцям.

фото Оксани Компанієць і Анатолія Тиховода 

новина. Токмацькі аграрії беруть участь в акції протесту біля Верховної Ради України


Сьогодні, 3 жовтня   під будівлею Верховної Ради України розпочалась акція протесту проти продажу землі іноземцям. Організатор акції - ГО «Всеукраїнська Аграрна Рада».


У мітингу беруть участь аграрії, представники громад та інші громадяни з усіх регіонів України. 
Токмаччину представляє делегація, у складі якої  голова Токмацької районної організації Аграрної партії України Сергій Катречко, депутати Токмацької районної ради Оксана Компанієць і Олександр Шаповал, керівники фермерських господарств, сільгоспвиробники.




Учасники акції виступають проти продажу української землі іноземцям.
Вони вважають, що із запуском ринку землі закордонні структури скуплять усі українські угіддя.
Ми тримаємо зв`язок із Сергій Катречком і будемо повідомляти про перебіг Акції протесту проти продажу землі іноземцям
Людмила АРМАН,
фото Оксани КОМПАНІЄЦЬ
                                                            *******
Нарешті. Голови сільрад «созрєлі» для об`єднання
Голова Токмацької райдержадміністрації Віктор Дудукалов очолив чергове засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад Токмацького району.



Учасники засідання обговорили разом з представниками місцевого самоврядування та депутатами районної ради  можливі варіанти переформатування Перспективного плану з метою створення дійсно спроможних громад.
Згідно проведеного аналізу господарської та фінансової діяльності територій було запропоновано два варіанти:
створення  Новенської  сільської  об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійдуть Новенська, Новопрокопівська, Жовтнева, Таврійська сільські ради; і  Молочанської  міської  ОТГ, до складу якої увійдуть Молочанська міська рада, Долинська, Виноградненська, Коханівська сільські ради.
Присутні мали змогу висловити свої пропозиції та зауваження щодо реалізації децентралізаційної реформи на території району. 

За результатами засідання проєкти були підтримані майже одноголосно.
 - Тішуся, що маємо взаєморозуміння щодо необхідності консолідації зусиль задля найскорішого впровадження таких необхідних для громад реформ, -підсумував засідання очільник району Віктор Дудукалов.

                                               *******

Звернення голови райдержадміністрації Віктора Дудукалова до жителів Токмацького району


 Шановні мешканці Токмацького району!
Нормами Конституції України, здоров’я людини віднесено до найвищої соціальної цінності нашої держави, кожному дано право на охорону здоров’я та медичну допомогу.
Відповідно до чинного законодавства про охорону здоров’я, заклад охорони здоров'я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми, забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, надає медичні послуги населенню та провадить свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого рішенням засновника.
Відповідно до пункту 1.4. Статуту КНП «Молочанська районна лікарня», затвердженого рішенням районної ради від 15.03.2019 №18, засновником підприємства є Токмацька районна рада.
На підставі пункту 3.4. Статуту КНП «Молочанька районна лікарня» підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Якщо для впровадження певних видів діяльності, передбачених Статутом, потрібен спеціальний дозвіл, підприємство отримує його в порядку, визначеному законодавством України.
Господарська діяльність у сфері охорони здоров’я дозволяється лише за наявності ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Аналогічне положення міститься у спеціальному Законі про ліцензування видів господарської діяльності, яким медичну практику віднесено до виключного переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Таким чином, юридична особа, яка провадить господарську діяльність у сфері охорони здоров’я, повинна мати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Так, станом на 27.09.2019 року в КНП «Молочанська районна лікарня» закінчився строк використання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Відповідно до бюджетних призначень за рахунок медичної субвенції на 2019 рік, до кінця поточного року у повному обсязі передбачені кошти на виплату заробітної плати працівникам КНП «Молочанська районна лікарня». Кошти медичної субвенції спрямовуються на оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я, які здійснюють свою діяльність на підставі спеціальних дозволів (ліцензій).
Нажаль, станом на 30.09.2019 року адміністрація закладу і досі не змогла надати необхідний пакет документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Відповідно до Статуту КНП «Молочанська районна лікарня», засновник укладає контракт з керівником закладу, який самостійно ухвалює рішення, вирішує питання діяльності та організовує роботу підприємства щодо надання медичної допомоги населенню, що передбачає насамперед високий рівень відповідальності керівника закладу за його фінансове, кадрове та інше забезпечення. Токмацькою районною радою 27.06.2019 року було продовжено дію контракту з головним лікарем КНП «Молочанська районна лікарня» до 05.02.2020 року.
Доречно відмітити, що Токмацька районна державна адміністрація не має жодного права втручатись у господарську діяльність підприємства. Але з метою попередження ситуації щодо відсутності ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики протягом квітня-червня поточного року райдержадміністрацією в межах своїх повноважень було надано всебічну методичну допомогу щодо реєстрації підприємства та впровадженні необхідних документів на здійснення медичної практики, неодноразово проводились робочі наради з засновником та керівництвом закладу, щодо визначення подальших шляхів функціонування та розвитку КНП «Молочанська районна лікарня».
З метою забезпечення мешканців району стаціонарною медичною допомогою досягнута попередня домовленість із керівництвом КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» щодо надання спеціалізованої стаціонарної допомоги усім мешканцям району без винятку.
На даний час населення та колектив стали заручниками ситуації яка склалась, адже КНП «Молочанська районна лікарня» не може надавати медичні послуги без ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. З метою цільового використання та мінімізації бюджетних коштів, збереження кваліфікованих працівників, Токмацька районна державна адміністрація запропонувала керівництву КНП «Молочанська районна лікарня» розглянути можливість переведення працівників у режим роботи відповідно до ч. 1 ст. 34 КЗпП України (простої). Простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. З метою попередження даної ситуації та врахування можливих наслідків було поінформовано керівництво КНП «Молочанська районна лікарня» та Токмацьку районну раду для відповідного реагування.
Незважаючи на відсутність повноважень у вирішенні проблеми, яка склалась, Токмацька районна державна адміністрація, як представник державної влади, перепрошує за незручності які виникли.
Звертаємо Вашу увагу, що на даний час отримати ліцензовану спеціалізовану медичну допомогу мешканці району, відповідно до міжнародних клінічних протоколів, в рамках трансформації закладів охорони здоров’я, можуть у сімейного лікаря КНП «Молочанський центр первинної медико-санітарної допомоги», який вирішує питання щодо амбулаторного або стаціонарного лікування пацієнта, або в КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».
Голова Токмацької райдержадміністрації Віктор  ДУДУКАЛОВ

                                                              *******
Село Козолугівку перейменували … помилково

Дорожній покажчик на в`їзді в село з помилковою назвою населеного пункту неабияк повеселив користувачів соцмереж,  передало Depo.Запорожье.

Автори покажчика переплутали букви, таким чином село Козолугівка Токмацького району  перетворилося в Козогуловку. Місцеві жителі жартують з цього приводу, в якості можливих варіантів пропонують «перейменувати» село в «Козогугловку».За свою більш ніж двохсотлітню історію нинішня Козолугівка мала декілька  назв. Першою  було німецьке поселення з назвою   Рюкенау, адже село в 1811 році заснували німці-меноніти.