субота, 4 квітня 2020 р.

Кого з порушників карантину карає меч Феміди. Продавала молоко – отримала штраф 17 тисяч

Аби запобігти масовому поширенню коронавірусу серед населення, з 12 березня в Україні було введено  загальнодержавний карантин. Потім - запроваджено надзвичайну ситуацію,  введено жорсткі обмеження і запроваджено покарання для  порушників карантину.
Які покарання є в арсеналі правоохоронців
Стаття 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб.
Стаття 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») передбачає штраф від 17 тис. до 51 тис. грн; арешт до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років, або ув’язення від п’яти до восьми років.
Кого покарав меч Феміди
Шевченківський районний суд Києва визнав винною непрацюючу жінку, яка здійснювала продаж продуктів харчування з рук. Під час розгляду справи жінка визнала: знала про заборону здійснювати торгівельну діяльність з продажу товарів, продуктів харчування з рук під час впровадження в Україні карантину у зв`язку з коронавірусом. Однак 19 березня на столичній вул. Берлінського, 23/8-А попри карантин реалізовувала продукти, оскільки вони могли зіпсуватися.
Фото ілюстративне з інтернету
Суд, проаналізувавши сімейний та майновий стан правопорушниці, дійшов висновків: її треба покарати мінімальним штрафом 17 тис. грн.
Миколаївський районний суд Львівської області  не церемонився з порушником карантину, який  торгував сільськогосподарськими продуктами зі свого автомобіля у селі Мала Горожанна Миколаївського району, чим порушив правила карантину і норми, передбачені Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб». У підсумку порушник «попав» на 17 тис. грн.
На штраф наразилася й  пенсіонерка зі Слов’янська Донецької області. 19 березня вона торгувала рибальським приладдям у магазині  і встигла продати відвідувачу однин поплавок.
У судовому засіданні жінка свою провину визнала повністю. Підтвердила, що реалізовує рибацьке обладнання, годинники та інші непродовольчі товари. Продуктами харчування і засобами гігієни не торгує. Просила суворо не карати та звільнити її від сплати судового збору, оскільки є пенсіонеркою та отримує мінімальний розмір пенсії.
Зрештою, суд прояв гуманізм – звільнив пенсіонерку від сплати судового збору в розмірі 420,40 грн. І тут же оштрафував на 17 тис. грн за порушення правил карантину!
Штрафують продавців без масок
Суди є безжальними до продавців магазинів, яким дозволено торгувати під час карантину. Зокрема, Жовтневий районний суд Кривого Рогу оштрафував на 17 тис. грн продавчиню м’ясного магазину, яка здійснювала відпуск покупців без марлевої захисної пов`язки.  У суді жінка визнала себе винною і підтвердила, що її роботодавець забезпечив засобами захисту. 21 березня вона обслуговувала клієнтів без захисної маски, яка була на шиї, оскільки в масці було важко дихати.
17 тис.грн штрафу має сплатити  оператор однієї з АЗС Дніпра. Вона відпускала продукти харчування без засобів індивідуального захисту. Разом з протоколом про адміністративне правопорушення доказами слугували письмові пояснення двох свідків та фотографії.
А цим порушникам карантину  штраф  34 тисячі
«Главком» відшукав у судовому реєстрі порушників, яким призначено 34 тис. грн штрафів. Це завідувач складу ТОВ «АВ Метал груп» у Конотопі Сумської області, який, не зважаючи на карантин, торгував металовиробами.
Аналогічне покарання застосоване до  власниці павільйону №17 в місті Курахове Донецької області. 18 березня її заклад продовжував продавати продукти харчування, алкоголь, пиво на розлив та сигарети.
«Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу, ступінь її вини, вважаю необхідним застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу (34 тис. грн – «Главком»), що буде необхідним та достатнім для її виправлення та запобігання вчинення порушення в майбутньому», – сказано у постанові Мар`їнського районного суду Донецької області.

А що у Токмаку. З перших днів запровадження карантину і посилення карантинних заходів, мобільні групи поліції, представників міськвиконкому і санслужби почали проводити рейди. Порушників правил торгівлі в умовах карантину на перший раз попереджали і просили не наражатися на штрафи.  Люди зрозуміли, що з поліцією жарти погані.