До 140-річчя від дня
народження Володимира Винниченка (1880−1951), українського
громадсько-політичного і державного діяча, письменника, публіциста у бібліотеці-філії №3 села Долина організовано
виставку-портрет "Людина непростої долі".
На виставці
представлені книги В.Винниченка "Вибрані твори" та "Сонячна
машина", а також Новий довідник з української мови та літератури, Новий довідник
історії України, Енциклопедія сучасної України, публікації про життя і творчість В.Винниченка у періодичних виданнях
"Журавлик" та "Дивослово".
Володимир Винниченко брав активну участь в українському національному визвольному русі: був заступником голови Центральної Ради, а згодом першим головою українського уряду в часи Української Національної Республіки.
В літературу увійшов у 1902 р. і відразу здобув визнання своїми оповіданнями: «Біля машини», «Голод», «На пристані», «Краса і сила», «Федько- халамидник», «Кумедія з Костем» та іншими.
Глибокою психологією та напруженою дією відзначаються його твори «Дисгармонія», «Шаблі життя», «Брехня», «Чорна Пантера і Білий Ведмідь», «Записки кирпатого Мефістофеля», «Сонячна машина». Понад сотню робіт письменника становить новелістика: нариси, ескізи, етюди.
Чимало творів Володимира Винниченка перекладено іноземними мовами, його п’єси були представлені на сценах великих європейських театрів.
Володимир Винниченко – письменник світового рівня. В часи Радянського Союзу його ім`я було викреслено з української літератури. Він помер 6 березня 1951 року перебуваючи у Франції, але й досі для нас, які нині живуть лине його заповіт «Стійте всіма силами за Україну…».
Наталія Лазар,
завідувачка бібліотекою -філією №3 села Долина