субота, 18 квітня 2020 р.

ВЕЛИКА СУБОТА 18 КВІТНЯ: ТРАДИЦІЇ, ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ ОСТАННЬОГО ДНЯ ПЕРЕД ВЕЛИКОДНЕМ


Як підготуватися до Великої суботи, що слід робити, а також про традиції, звичаї та прикмети у цей день розповість «Токмацька порадниця» і INTERMARIUM
Велика, Тиха або Фарбувальна субота: традиції дня.
У Страсну суботу є кілька назв. Її також називають Тихою суботою, оскільки в цей день не прийнято веселитися. А ось інша її назва – Фарбувальна субота – пов’язана з тим, що в цей день фарбують яйця і малюють писанки.
Фото Українська правда
Також печуть паски, збирають Великодній кошик, кладуть в нього  Паску, крашанки, м’ясні та молочні продукти.
Служба у храмі у Велику суботу.
Страсна субота – це день скорботи про Ісуса Христа, якого розіпнули в п’ятницю. Богослужіння у Велика Субота  в храмах починається з самого ранку, триває весь день і переходить в Пасхальну заутреню
Як харчуватися у Велику суботу.
У Страсну суботу піст ще триває, тому заборонено їсти продукти, які готуються на великодній стіл. З їжі дозволені хліб, вода, сирі овочі і фрукти.
Що можна і не варто робити
Також не бажано в цей день займатися важкою фізичною роботою, а також прибиранням і городом. Традиційно не можна шити і різати в цей день.
Якщо на Суботу випадає день народження, краще перенести святкування на інший день, оскільки, згідно з церковним переданням, веселитися в цей день не прийнято. Найкраще Велику суботу провести в молитві та покаянні, попросити вибачення у близьких і рідних за образи і засмучення, а також пробачити себе самого.
Великим гріхом в цей день вважається лихословити і лаятися. У цей день можна відвідувати кладовище, але от поминки по покійним не бажано влаштовувати.
Страсна субота: ніч без сну. 
Згідно з  традиціями, в ніч з Великої суботи на Великдень прийнято не спати. І навіть якщо не вдалося потрапити на службу, вдома перед іконою Ісуса Христа слід запалити свічку і помолитися.