неділя, 2 серпня 2020 р.

Токмачан закликають виривати «Бабини зуби». Як цілющу траву на «ворога» перетворили


У соцмережах токмачани почали викладати фото якірців, що стеляться  по шкільних подвір’ях, у скверах, на вулицях. Сьогодні  одна із жінок  звернулася «до всіх мешканців міста з незвичним проханням. На території нашого міста дуже активно розповсюджується бур'ян "Якорцы стелющиеся,- написала пані. Зараз цей бур'ян цвіте жовтими квітами,через декілька днів з'являється колючки . Ці колючки біда для всіх велосипедистів , для тих хто має взуття з м'якою підошвою і для тварин. Будь ласка зрубайте біля свого подвір'я цей бур'ян! Фото цього ворога додаю».
Але якірці, рослина яку ще називають Бабиними зубами  – не ворог, а цілюща трава, яку широко використовують у народній медицині.

Бабиними  зубами підлікуємося з вами
У бабусі в селі  ростуть  якірці сланкі, - розповідає Катерина Зарудна. Через колючки  насіннєвих коробочок я зустрічаю про рослину багато негативних відгуків, а наші предки ставилися до неї  з великою повагою. Бабуся говорила, що ця рослина наділена божественним світлом і допомагає людині відновити душевні і фізичні сили. У селі якірці називали колючою лозою, цапиною головою, якірцями або жовтої Колюха. У Румунії, Болгарії, Сербії, Хорватії рослину називають жіночими зубами.
Заготівля
Для лікування бабуся використовувала всі частини рослини. У лечебніках і енциклопедіях по травах якірці сланкі відносять до отруйних рослин. Моя бабуся казала, що побоюватися рослини не варто, якщо дотримуєшся дозування. Небезпечним рослина стає лише в спекотні дні, тому ми чекали похолодання.
Коріння бабуся обрізала і сушила їх окремо від трави.

Суху сировину розкладали в полотняні мішки і прибирали в темне сухе місце. В таких умовах вона може зберігатися до п'яти років.
Що лікує
Все частіше фармакологи стали приділяти цій рослині особливу увагу. І цьому є безліч причин. Лікувальні властивості якірців просто вражають уяву, адже вони можуть впливати на весь організм, причому на клітинному рівні!
*Рослина прекрасно очищає організм від шлаків і токсинів. Підсилює вироблення жовчі, стимулює виділення шлункового соку і підвищує перистальтику кишечника, тим самим покращуючи роботу всього шлунково-кишкового тракту. 
*Ефективно знижує тиск і позбавляє від головних болів.
*Якірці добре розріджують кров і перешкоджають закупорки судин і утворення тромбів. 
*Нормалізують гормональний фон, знімають набряки і запобігають утворенню пухлин. 
*Якірці застосовують при атеросклерозі, стенокардії, ішемічної хвороби серця, гіпертонії, псоріазі, анемії, пієлонефриті, ниркової недостатності та інших захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів.
Безпліддя
При чоловічому або жіночому безплідді моя бабуся рекомендувала проводити лікування парам спільно. Для приготування настоянки одну чайну ложку сухої подрібненої трави заливають половиною склянки окропу, доводять до кипіння, дають охолонути до теплого стану і проціджують. Ця порція відвару розрахована на один прийом. Приймають відвар вранці і ввечері, в ті дні, коли у жінки немає менструації.
Гіпертонія і атеросклероз
Одну столову ложку сухої подрібненої трави якірців заливають однією склянкою окропу, витримують на повільному вогні десять хвилин, проціджують і доливають окропу до початкового об'єму рідини. Приймають по половині склянки тричі на день за півгодини до їжі. Курс лікування два тижні. Після невеликої перерви лікування повторюють.
Інфекційні ураження шкіри
Три столові ложки сухої подрібненої трави якорцев заливають в термосі двома склянками окропу, настоюють ніч і проціджують. Настоєм протирають проблемні ділянки шкіри три-чотири рази на день до повного зцілення. При глибоких виразках можна зробити примочки, але не більше ніж на п'ятнадцять хвилин.
 Цистит
При загостренні циститу я додаю дрібку сухої подрібненої трави в чайник для заварювання і заварюю разом з чорним чаєм. Чай п'ю в необмеженій кількості. Доза трави в ньому невелика, але одужання настає набагато швидше.
 Облисіння
Моя бабуся використовувала якірці для лікування облисіння. Для цього вона висипала в чавунець невелику жменьку подрібнених коренів якорцев, заливала літром окропу, ставила на десять - дванадцять годин на теплу піч і проціджують. Настій розбавляли водою і ополіскували їм голову після миття в лазні. Лікування продовжували до поліпшення стану.
 Безсоння
100 г подрібненої трави якорцев заливають одним літром горілки, наполягають місяць і проціджують. Приймають по 20 крапель настоянки за годину до сну.
Чайну ложку такої настойки моя бабуся додавала в чай ​​при перевтомі і роздратованому стані.
 Радикуліт
При радикуліті 100 г сухої подрібненої трави якорцев заливають одним літром червоного сухого вина, наполягають в темному місці десять днів, доводять до кипіння і томят на повільному вогні десять хвилин, охолоджують і проціджують. Приймають по 50 мл настоянки три рази в день за півгодини до їди до поліпшення стану.
Цю ж настоянку по тій же схемі можна приймати при защемленні сідничного нерва.
 Набряки
Моя знайома приймає відвар з якірців, коли сильно набрякають ноги. Жінка заливає одну столову ложку однією склянкою окропу і ставить на водяну баню на півгодини. Витримує близько години і проціджує. Цю порцію відвару вона випиває протягом дня. Так лікується, поки набряки не пропадуть.
Гнійні рани
При гнійних ранах бабуся зміліла траву якорцев в порошок і змішувала в однакових пропорціях з товченим вугіллям. Сумішшю посипала рану і накладала лляну пов'язку. Процедуру проводила два рази в день, поки гній не переставав виходити.
Збір при серцевій недостатності
Беруть суху траву якірців, траву рути, траву таволги, листя суниці, квітки горобини, плоди глоду, кору верби, коріння цикорію і пирію. Подрібнюють і змішують в однакових пропорціях. Одну столову ложку збору заливають однією склянкою окропу, витримують десять хвилин, дають охолонути і проціджують. Приймають по 1/4 склянки відвару три-чотири рази на день протягом півроку.
 Протипоказання
Лікування якірцями не проводять при вагітності та годуванні груддю, цукровому діабеті, аденомі передміхурової залози і індивідуальної нестерпності. З обережністю застосовують при гіпотонії і загостренні хронічних захворювань.