субота, 10 квітня 2021 р.

Токмацька порадниця. Як правильно підготувати зимові речі до зберігання у міжсезоння

 З настанням весни і приходом  тепла оновлюється наш гардероб, а теплі речі прибираються у дальній куточок шафи і чекають своєї черги.

Але до кожної речі, яка чекає свого сезону, потрібно ставитися з повагою. Адже правильне зберігання теплих речей продовжує термін їх життя, а нам дозволяє економити чималі гроші.

Сьогодні «Токмацька порадниця» розповість як  правильно зберігати зимові речі у міжсезоння.




 Перед пакуванням зимового одягу, бажано перевірити всі кишені і прибрати з них сміття, що накопичилось там за зиму, таке як, використані квитки на транспорт, обгортки від цукерок, а також забуті хусточки, рукавички, тощо. А також перевірити, чи на місці всі ґудзики і заклепки, чи добре працює блискавка. У разі несправності – все полагодити, пришити і відремонтувати.

 Перш ніж прибрати шубу в шафу, її потрібно як слід просушити, але не під прямими променями сонця і не біля обігрівачів, камінів та ін. Шубу варто повісити на плічках, у місце з невисокою вологістю і через 1-2 дні добре її струснути й почистити м'якою щіткою, а якщо шуба вимагає більш серйозного чищення, то найкраще віддати її в хімчистку. Проти молі можна використовувати не тільки спеціальні засоби побутової хімії, але й народні: тютюн, шкірку цитрусових, лаванду, яловець, попередньо зашивши їх у невеликі мішечки з тканини. Мішечки потрібно замінювати раз на 1-2 місяці. У шафу бажано покласти саше, що відганяє моль і шкіроїдів, які люблять поласувати вашим одягом. Також пакетики покладіть й у шубу: у кишені, каптур, а також за манжети виробу.

 Дублянку, так само як і шубу, потрібно просушити, струснути й очистити із внутрішнього боку від зайвих ворсинок і пилу, що можна зробити за допомогою звичайної одежної щітки. Якщо ж є серйозні забруднення, то дублянку краще довірити фахівцям.

 Шкіряні речі спочатку варто ретельно протерти губкою, змоченою в мильному розчині, потім насухо витерти сухою тканиною і протерти фланелевою ганчірочкою, змоченою в гліцерині.

  Куртки й пуховики перед відправленням на «відпочинок» потрібно випрати, якщо це дозволяє значок на ярличку. Пуховик, яким би невибагливим він не здавався, теж вимагає певного догляду.

 Пухові вироби під час носіння поглинають у себе запахи, пил, жир, тому після носіння їх необхідно почистити. Пуховики зі спеціальним просоченням переважніше піддавати хімчистці, тому що після домашнього прання така тканина може втратити вологозахисні властивості. До того ж, якщо каптур і манжети пуховика оброблені натуральним хутром, або виріб має хутряні вставки, то в домашніх умовах почистити його досить важко.

Перш ніж прибрати пуховик на зберігання, його варто просушити - пух сохне повільно - у сухому затемненому місці, вдалині від опалювальних приладів. Зберігати пухові куртки та пальто потрібно в розправленому вигляді, не згортаючи та не застосовуючи поліетиленові пакети. Варто уникати влучення на них сонячних променів, щоб не вигорів колір.

 Пальто прати в домашніх умовах не можна, тому що найчастіше після цього воно втрачає свій колишній вигляд. Тому його краще здати в хімчистку, а почищене запакувати в мішок і обов'язково додати туди засіб від молі (покупний або натуральний - наприклад, лаванду, тютюн, кропиву та ін.).

 Зберігати речі потрібно в сухому і захищеному від світла місці.

 Використовувати поліетиленові пакети не варто - вони не дають одягу «дихати». Для цих цілей підходять спеціальні паперові пакети.

 Хутряні шапки варто зберігати на спеціальних підставках або поклавши щось усередину.

 Вовняні шапки, шарфи й рукавички потрібно прати при делікатному або ручному режимі, а сушити - при кімнатній температурі в розправленому вигляді.

 Рукавички зі шкіри можна випрати в мильній воді або шампуні для волосся із додаванням гліцерину (для блиску), а замшеві потрібно прати, надягнувши на руки, а після цього ретельно просушити їх при кімнатній температурі.

 Рукавички, шарфики та шапки варто зберігати в картонних коробках, попередньо поклавши туди засіб від молі й зробивши отвори для вентиляції.

 Що стосується взуття, то його потрібно добре помити й дати висохнути, тільки не біля штучних джерел тепла, якщо взуття шкіряне. Потім обробити взуттєвим кремом, за кольором (безбарвний крем для темного взуття використовувати не варто - від нього воно тьмяніє), а взуття зі шкірозамінювача просто протерти сукняною ганчірочкою.

 Замшеве взуття теж потрібно просушити, а потім почистити гумовою щіткою. Плями прибираються за допомогою ластику, а колишній вигляд взуттю можна повернути за допомогою спеціальних аерозолів, призначених для замшевих виробів.

  Зберігати взуття потрібно в коробках, тому, купивши чергову пару, не поспішайте викидати коробки та спеціальні пінопластові вкладки (якщо таких немає, можна покласти всередину кілька зім'ятих газет, тільки не перестарайтеся: вони в жодному разі не повинні розтягувати взуття, тому що потрібні тільки для збереження вигляду і запобігання загинів).