У Запорізькій, як і в інших областях розпочалися і до 23 вересня триватимуть посилені поліцейські заходи по виявленню осіб, які причетні до незаконного культивування нарковмісних рослин, переробки рослинної речовини та її збуту.
У цей період працівники Запорізького Управління боротьби з наркозлочинністю ДБН НПУ, спільно з іншими підрозділами ГУНП в Запорізькій області, щоб не допустити витоку наркосировини з об’єктів легального культивування в незаконний обіг, проводитимуть профілактично-роз'яснювальну роботу із суб’єктами господарювання, які здійснили висів маку чи конопель. Також буде контролюватися дотримання ними вимог чинного законодавства, адже посіви нарковмісних рослин на території України дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.
Активні зусилля запорізьких поліцейських будуть спрямовані також на недопущення нелегальних посівів нарковмісних речовин і знищення дикорослих посівів маку та конопель. Зараз працівники Запорізького Управління ДБН, територіальних підрозділів ГУНП в області проводять зустрічі з головами селищних рад та райдержадміністрацій з питань розміщення в кожному населеному пункті інформації для громадян про відповідальність за нелегальні посіви маку чи конопель, а також необхідність знищення дикорослих посівів.
Поліція нагадує жителям Запорізької області, що чинним законодавством заборонено незаконне вирощування маку та конопель. У разі виявлення незаконних насаджень снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин, його власнику загрожує адміністративна відповідальність (стаття 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За нелегальний посів понад 100 рослин маку чи 10 рослин конопель передбачена відповідальність за статтею 310 Кримінального кодексу України. Санкція - від трьох до семи років позбавлення волі.
Правоохоронці звертаються до громадян з проханням повідомляти про відомі факти збуту, розповсюдження наркотичних речовин, наркопосіви та наркопритони. Телефон «гарячої лінії»: 239-28-72, 050-465-74-51 або «102».
Відділ комунікації Запорізької області