субота, 13 лютого 2021 р.

Токмацька порадниця. Як вилікувати нежить і закладеність носа без ліків

 Перевірені рецепти народної медицини

Нежить – виділення з носа, які більшість з нас, навіть захворюванням не вважають і переносять на ногах. Сам по собі нежить не небезпечний, проте він може спровокувати появу таких серйозних захворювань, як синусит, фронтит і гайморит. Тому риніт необхідно своєчасно лікувати. Швидко позбавитися від нежиті і закладеності носа допоможуть не лише медикаменти, але і методи народної медицини, про які вам розповість «Токмацька порадниця».




Промивання носа
При перших ознаках нежитю необхідно промивати ніс солоною водою або травяними настоями. Ця процедура очистить ніс від пилу, слизу та мікробів. Промивати порожнину носа найлегше за допомогою пятимілілтрового шприца ( без голки)  або преназальной лійки.

В домашніх умовах можна промивати ніс за допомогою таких засобів народної медицини:

Розчин з морською сіллю

Одну чайну ложку морської солі розчинити в 200 мл теплої води.

Розчин кухарської солі

 1 столова ложка кухарської солі розбавляється в 1 склянці води. Можна додати 2-3 краплі йоду або використати йодовану сіль. Перед застосуванням соляні кристали необхідно ретельно розчинити у воді, щоб вони не пошкодили чутливу поверхню слизової оболонки.

Сік буряка і цибулі. 

Сік натертих на терці буряка та цибулі  змішуються в пропорціях 1: 1, розбавляються невеликою кількістю теплої води.

Спиртова настоянка календули (аптечна). 

20 крапель настоянки розчиняється в 1 склянці теплої води.

Евкаліпт та алоє
Масло евкаліпта та алое виліковує та дезінфікує, а також знімає запалення.
Відвар цих трав проварюється на маленькому вогні, а потім настоюється близько 2 годин. Ніс можна промивати до 6 разів на день для надійного лікування.

Промивання зранку і ввечері такими розчинами слизових оболонок носа - найкраща профілактика від вірусних інфекцій, адже ваші слизові будуть завжди чистими.


Парові інгаляції
Їх рекомендують при застуді та переохолодженні для прогрівання носа. Можна скористатися інгаляторами, але, якщо їх немає, робимо інгаляції самі. Для цього спочатку розчин для інгаляції доводять до кипіння і виливають в широку ємність ( каструлю, миску), потім хворий нахиляється над розчином і накриває голову рушником.
Необхідно дихати парою на тій висоті, на якій інгаляція не викликатиме болю від високої температури. Тоді прогрівання буде проходити ефективно та безпечно.

Інгаляціями можна лікувати навіть дуже важку форму нежиті в термінальній стадії. Народна медицина рекомендує такі інгаляції:

Пари хріну столового. 

Для приготування засобу для інгаляції необхідно натерти хрін на дрібній терці. Вдихати пари можна, нахилившись над ємністю з продуктом і ізолюючи простір для інгаляції рушником. Підготовленого зілля вистачить на одне застосування;

Картопляна пара

Можна запекти або зварити  картоплю «в лушпинні», а потім впродовж 10-15 хвилин дихати над гарячою картопляною парою.

Відвар ромашки аптечної. 

1 столову ложку засушених квіток рослини необхідно відварити в 1 літрі води впродовж 10 хвилин після закипання. Дихати над парами ромашки можна вже у міру готовності цілющого відвару;

Ефірні олії. 

Особливо при нежиті допомагають ялицева і евкаліптова олії (10-20 крапель за 1 процедуру).

Прогрівання

Головна запорука швидкого одужання при нежиті — це тепло. Тому в якості додаткової терапії при закладеності носа можна використати прогрівання. Подібна процедура не лише покращує загальний стан пацієнта, але і сприяє його швидкому видужуванню. До найвідоміших і чудодійніших народних способів прогрівання носа при риніті відносяться:

Прогрівання сіллю. 

Сіль зашивається в невеликі мішечки з натуральної тканини. Мішечки розігріваються на сковороді, потім поміщаються з боків перенісся і на крила носа хворого. Таким чином порожнина носа прогрівається впродовж 10-15 хвилин — доки мішечки з сіллю повністю не охолонуть;

Прогрівання печеною картоплею. 

Цей спосіб підійде при раптовій нежиті під час походу або іншого активного відпочинку. Картопля запікається в шкірці, розрізається на рівні половини. На перенісся хворого накладається чиста носова хустка, поверх якої розміщуються половинки коренеплоду. Процедура триває, поки картопля не охолоне;

Прогрівання гарячим яйцем. 

Вариться яйце вкруту, впродовж 15 хвилин. Ще гаряче, але не надмірно гаряче яйце ( від шкаралупи його очищати не треба) прикладається до носа і гайморових пазух пацієнта.

Важливо! Якщо нежить супроводжується підвищенням температури тіла, прогрівати носову порожнину категорично забороняється. Ця процедура може спровокувати гіпертермію.


Смачні теплі напої
Коли ви почали відчувати, що з’являється нежить, необхідно почати пити багато теплих напоїв. Для цього рекомендують компоти зі смородини та малини, тепле молоко, відвар з липи, чай з медом або чай з лимоном. Взимку радять випивати відвар з гілочок червоної смородини. Ці теплі напої багаті на вітаміни, які корисні для здоров’я. Тепле пиття прогріває організм та дозволяє носу дихати.
Шановні читачі!  існує ще безліч народних засобів, ефективність яких не доведена. А намагання всунути до носа будь-що у деяких хворих переважає за здоровий глузд. Тож будьте обачливими та використовуйте лише перевірені методики.