Напередодні професійного свята Дня рятувальника, що відзначатиметься 17 вересня, журналісти міськрайонної газети
«Таврія» зустрілися з начальником 14 Державної пожежно-рятувальної частини 5-го
Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Запорізькій області,
майором служби цивільного захисту Віталієм Чорним. Говоримо про нелегкі трудові
будні токмацьких рятувальників, представників найнебезпечнішої та мужньої професії.
-Віталію Олександровичу, скажіть, будь
ласка, чи вплинув процес укрупнення районів Запорізької області, ліквідації
Токмацького району на роботу служби порятунку Токмаччини. Які зміни тут
сталися?
- У зв’язку з децентралізацією у всіх підрозділах служби порятунку області відбулися скорочення і кадрові зміни. Після об`єднання п’яти районів Запорізької області в один – Пологівський – у Пологах було створене районне управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області. При Пологівському управлінні створений Державний пожежно-рятувальний загін, до складу якого увійшли пожежно-рятувальні частини п’яти ліквідованих районів, у тому числі і Токмацького. У Токмаку вже немає Токмацького міськрайонного сектору ГУ ДСНС, натомість створено 14 Державну пожежно-рятувальну частину 5-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Запорізькій області яку очолюю я, мій заступник – майор служби цивільного захисту Сергій Наветанюк, головний інспектор, підполковник Антон Бойчук і пожежні рятувальники, які завжди, у будь-який час доби готові вирушити на допомогу тим, хто потрапив у біду.
До виїзду готові: командир відділення Руслан Мінів, пожежники-рятувальники Дмитро Лукаш і Дмитро Козуб, водій Сергій Яковенко. |
- Наскільки
насиченими і «гарячими» є будні токмацьких рятувальників?
- Найбільш гарячим для нас є безперечно літо, коли літня спека висушує все навколо, і через сухостій на території Токмаччини виникає пожежонебезпечний період. У найбільш інтенсивні дні літа нам доводилося виїжджати по 6-7 разів на добу на пожежі, що виникали через людський фактор, через необережне поводження з вогнем.
Багато хто вважає, що рятувальники лише гасять пожежі. Хоча
в наші обов’язки входять, звільнення
потерпілих з понівеченого авто в дорожно-транспортних пригодах, допомога людям в різних ситуаціях, що несуть загрозу життю.
Рятувальники 14-ої ДПРЧ |
З перших годин
стихії, що розігралася у Токмаку в ніч з 19 на 20 серпня, пожежні караули були
підняті по тривозі і цілодобово працювали на території міста в зонах ліквідації
наслідків буревію та зливи. Ми розчищали проїжджі частини доріг від повалених
буревієм дерев. Із підвалів багатоквартирних будинків, що залило дощем,
відкачували воду.
А ще нам доводиться приходити на допомогу , як кажуть, братам нашим меншим: витягувати із колодязів собак, знімати з дерев котів, у сусідньому районі наші колеги знімали з водонапірної башти цаплю.
- У
рятувальників небезпечна робота. А чи відчувається брак кадрів у
пожежно-рятувальній частині, що Ви очолюєте?
- Наша професія хоч і небезпечна, але затребувана. Браку кадрів немає, у нас згуртований колектив, де працюють справжні професіонали, мужні, сильні духом рятувальники. Наша гордість – ветерани праці. Водій Сергій Руденко 1 жовтня виходить на заслужений відпочинок, і ми підготували для нього сюрприз, який він отримає на урочистостях до Дня міста.
Ветеран праці, водій Сергій Руденко |
По 25 років працюють у службі порятунку пожежник-рятувальник, старший сержант Дмитро Козуб, водій Сергій Костюк. Наша досвідчена диспетчер Тамара Овчаренко, а поруч з нею працює молода Тетяна Пугач, які першими приймають телефонні дзвінки про пожежі чи надзвичайні ситуації, оголошують збір по тривозі.
Першою приймає повідомлення про надзвичайні пригоди на Токмаччині диспетчер 14-ої ДПРЧ Тетяна Пугач |
Поруч з ветеранами сумлінно працюють молоді пожежники-рятувальники, молодший сержант Дмитро Лукаш, рядові Алік Почуйко та Сергій Половинка.
По штату у нас, у пожежно-рятувальній частині працює 51 особа, і кожен - сумлінний, відданий патріот своєї справи, за яку вболіває всім серцем. А відтак у нас уся техніка утримується у справному стані, і по першому сигналу тривоги ми готові виїжджати в епіцентр надзвичайної ситуації.
Професійні навички відпрацьовують пожежники-рятувальники Сергій Половинка, Дмитро Лукаш, начальник караула Владислав Чорний. |
Командир відділення, водій Андрій Дейнега |
Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність керівництву нашого міста, депутатам міської ради за допомогу у забезпеченні нашої частини пальним.
- Що б Ви
хотіли побажати своїм колегам-рятувальникам з нагоди вашого
професійного свята?
- У цьому році виповнюється 25 років з дня створення Служби порятунку України. І я вітаю з цим святом наших поважних ветеранів і працюючих, усіх колег- рятувальників.
З гарним настроєм зустрічають професійне свято токмацькі рятувальники: начальник 14-ої ДПРЧ Віталій Чорний ( в центрі) та начальники караулів Владислав Чорний та Іван Тисленко. |
Щиро бажаю кожному мирного неба, міцного здоров’я , оптимізму, задоволення від праці, сімейного благополуччя, після служби завжди повертатись додому цілими та неушкодженими, підвищувати свої професійні навички тільки на навчаннях і ніяких надзвичайних ситуацій в особистому житті.
Журналісти газети
«Таврія» приєднуються до побажань. В День рятувальника – 17 вересня – вшановують
ікону Божої Матері «Неопалима Купина», що для рятувальників є оберегом від вогняного лиха і небесною покровителькою. Тож нехай Божа Матір візьме кожного, хто присвятив своє життя благородній справі порятунку і цивільного
захисту людей, під свій покров та
супроводжує повсякчас. Шановні рятувальники, бажаємо, щоб результат вашої мужньої професії віддячував вашим родинам благополуччям та
достатком.
Людмила
АРМАН,
Михайло АРМАН,
фото