неділя, 26 вересня 2021 р.

Мати доньки, яка померла під час пологів, відсудила у Токмацької лікарні моральні та матеріальні збитки.

 Токмацький районний суд розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою  громадянки К.  до Комунальної установи «Токмацька центральна районна лікарня» про відшкодування матеріальної та моральної (немайнової) шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України.




Як розповіла   позивачка, 24 липня 2008 року її вагітна донька поступила  до пологового відділення №1 Токмацької ЦРЛ, для підготовки до пологів. 25 липня  у зв`язку з передчасним відходом навколоплідних вод, було прийняте рішення здійснити пологи шляхом операції «кесарів розтин» раніше запланованого строку. Цього ж дня о 08.30 годин пацієнтка була переведена в пологовий зал вказаної медичної установи для проведення операції «кесарів розтин». При цьому анестезіолог не провів  консультацію з вагітною, не зробив шкірний тест на індивідуальну чутливість до препарату місцевого анестетика та  одноосібно прийняв рішення про анестезіологічне забезпечення операції методом спинно-мозкової анестезії з використанням місцевого анестетику «Бупівакаїн-М».

Після ін`єкції у породіллі розвився анафілактичний шок.  Дитину вдалося врятувати, а ось жінка померла,  не дивлячись на реанімаційні заходи, проведенні лікарями лікарні.

 У відповідності до висновку експерта ДУ «Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України» № 14/20 від 21.04.2020, відповідно до вимог діючого протоколу, затвердженого вищевказаним наказом МОЗ України від 15.12.2003 № 582, лікар-анестезіолог повинен провести передопераційний огляд вагітної, основною метою якого є оцінка загального статусу пацієнтки та визначення ступеню анестезіологічного ризику, пояснити яку анестезію планується проводити та отримати інформовану згоду на її проведення, а в даному випадку в медичній документації інформована згода пацієнтки (з її підписом) відсутня.

У суді з'ясувалося, що вагітна жінка  не підписувала ніякої  інформованої  згоди про проведення анестезії і перед операцією кесаревого розтину ніхто не намагався з'ясувати у неї наявність будь-яких алергічних реакцій на медпрепарати. Судмедекспертиза підтвердила, що є прямий зв'язок з анестетиком, анафілактичний шоком і подальшою смертю породілля.

У суді мати заявила, що її донька померла  через неналежне виконанням професійних обов'язків медиками і  зажадала від  лікарні матеріальну і моральну компенсацію у зв'язку зі смертю дочки.

Розглянувши матеріали справи, Токмацький районний суд   частково задовольнив позовну заяву громадянки К. до Токмацької центральної районної лікарні, та схвалив стягнути з лікарні на користь позивачки матеріальну шкоду у сумі 16032,00 гривень,  пов'язану з установкою пам'ятника померлій під час пологів доньці, та  моральну шкоду у розмірі 300 000 гривень.

Крім цього  суд зобов’язав  лікарню сплатити витрати на правничу допомогу ( послуги адвоката) потерпілій стороні в сумі 10 000 гривень та сплати в дохід держави судовий збір в розмірі 572,27 грн., зазначено в Єдиному державному реєстрі судових рішень   .

Людмила АРМАН