неділя, 13 лютого 2022 р.

Токмацька порадниця. Як видалити вапняний наліт в унітазі і не пошкодити поверхню: народні засоби

 Зовнішній вигляд сантехніки залежить не тільки від працьовитості господині, але і від інших факторів, головними з яких є частота використання, якість води та стан водопровідної системи.

Утворення вапняного нальоту,  що псує зовнішній вигляд і впливає на роботу сантехнічного виробу,  – природний процес, для його усунення можна використовувати побутову хімію або прості народні засоби.


Фото ілюстративне з інтернету


СПОСОБИ ВИДАЛЕННЯ ВАПНЯНОГО НАЛЬОТУ З САНТЕХНІКИ

Навіть застарілий вапняний наліт не привід для паніки, з ними можна справитися самостійно, використовуючи засоби побутової хімії або народні засоби.

НАРОДНІ ЗАСОБИ БОРОТЬБИ З ВАПНЯНИМ НАЛЬОТОМ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Щоб почистити унітаз не обов’язково купувати в магазині дорогі чистячи порошки, креми чи гелі. Деякі речовини, що ми періодично використовуємо в господарстві в домашніх умовах, володіють не меншою ефективністю чищення унітазів при невеликій вартості.

Для видалення вапняного нальоту можна скористатися одним з таких засобів:

Столовий оцет.

Рідину потрібно нагріти на повільному вогні до температури приблизно 50 градусів в закритій ємності. Теплою рідиною слід облити оброблювану поверхню унітазу. Для посилення дії рекомендується розподілити зверху 50 гр. харчової соди.

Після обробки поверхні кришку унітазу обов’язково потрібно закрити, щоб уберегти очі і легені від їдких випарів.

Суміш соди і оцту повинна залишатися на поверхні кілька годин, тому чистити унітаз краще на ніч. З ранку наліт необхідно потерти жорсткою губкою або йоржиком і змити.

Лимонна кислота.

Лимонна кислота працює також, як оцет, але менш токсична.

Для видалення мінеральних відкладень потрібно змочити поверхню і насипати на неї лимонну кислоту товстим шаром. Зазвичай на обробку унітазу витрачається від 2 до 4 пакетиків по 100 грам в залежності від ступеня забруднення. Порошок необхідно втерти в поверхню і залишити на кілька годин. Для посилення ефекту можна використовувати соду.

Харчова сода.

Харчова сода може використовуватися в чистому вигляді, як абразив, але так можна видалити лише незначну частину нальоту. Зазвичай її використовують в парі з вищеописаними харчовими кислотами.

Рідина для відбілювання тканин

Звичайна «Білизна» може розчинити щільний наліт вапна на унітазі.

Для цього перекривають воду. В  унітаз вливають 1-2 літри білизни і залишають на всю ніч. Через кілька годин наліт легко видалиться йоржиком.

Газована вода.

Улюблені багатьма газовані напої Кока-кола, Фанта або Спрайт легко впораються з незначним вапняним нальотом.

Для цього потрібно вилити 2 літри газировки до унітазу і залишити для впливу на кілька годин.

Суміш нашатирного спирту і перекису водню.

Обидві рідини, в співвідношенні 1 до 1, змішують в широкій ємності. Отриманим розчином потрібно обробити місця унітазу, де скупчився наліт. Для збільшення часу впливу рекомендується змочити сумішшю щільну тканину або губку і прикласти до оброблюваного місця. Через кілька годин ділянку потрібно потерти жорсткою губкою і змити.

ЯК ВИДАЛИТИ НАЛІТ В БАЧКУ?

Мінеральний осад з’являється не тільки в унітазі, а й бачку через постійний  контакт  з жорсткою водою. Якщо своєчасно не видалити його, це може привести до виходу з ладу всього виробу.

Чистити бачок можна двома способами:

видалити всю воду і обробити тими ж засобами, що і унітаз;

влити в воду білизну, оцтову есенцію або будь-який  рідкий засіб.

СПОСОБИ ЗАПОБІГАННЯ ПОЯВИ НАЛЬОТУ

Найчастіше уникнути появи вапняного нальоту в унітазі набагато простіше, ніж потім відчищати його.

Один з найефективніших способів – поставити на вході водопровідних труб в квартирі або будинку багаторівневі фільтри. Вони пом’якшать воду і видалять з неї все домішки, в тому числі і іржу.