понеділок, 30 листопада 2020 р.

Фото дня. У Токмаку відкрилася нова аптека БАМбезних цін на ліки

 У самому центрі Токмака відкрилася нова аптека БАМ.




Вона розташована на першому поверсі житлового будинку по вулиці Центральна, 24. Працює з понеділка по неділю з 7.00 до 21.00.

Гарна новина. У Токмаку за добу не зареєстровано нових хворих на COVID-19

 Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на 30.11.2020 року в Запорізькій області

Як повідомив Запорізький обласний лабораторний центр, за останню добу  в області зареєстровано 725 нових випадків захворювання на COVID-19, у тому числі серед дітей -51, серед медичних працівників – 36.

Найбільші показники по кількості зафіксованих за добу хворих на CОVID-19 мають Запоріжжя – 309, Енергодар – 132, Якимівський район – 100, Пологівський район – 65.

У Токмаку і районі за добу не зафіксовано  жодного ковідного хворого.

Фото ілюстративне з інтернету


 За добу по області і у нас на Токмаччині летальних випадків від CОVID-19 не зареєстровано. 

неділя, 29 листопада 2020 р.

Дискусія по-токмацьки. Світлофор за півмільйона? А їздити по Токмаку за правилами не пробували?

 Чергова дорожньо-транспортна пригода, що сталася 27 листопада  у Токмаку на аварійно-небезпечному перехресті вулиць Нагорна і Богдана Хмельницького підняла у соцмережах хвилю обурень, скарг і пропозицій.



Деякі токмачани вимагають поставити тут світлофор, такі як Наталя Соколова стверджує: був світлофор у свій час, такого не було ( за тиждень 2 ДТП на одному місці).

Детутат Токмацької міської ради минулого скликання Сергій Капінус озвучив ціну питання:  я дізнався, на сьогодні,  щоб поставити світлофор треба щоб депутати дали дозвіл Управлінню комунального господарства  замовити проєкт і знайти 650 000 грн.

Окрім затрат, про які говорить Сергій Капінус, треба ще передбачити кошти на утримання світлофорів, а на рік це немала сума, - написав в одному з коментарів екс-депутат міської ради  Ігор Мащенко.

Чотири світлофори на перехресті ситуацію не врятують, вважають інші водії і жителі нашого міста.  На випадок виходу світлофорів з ладу або їх пошкодження  вандалами, на проїжджій частині  можна передбачити дорожню розмітку ( на вулиці Нагорна нанести трикутники « Уступи дорогу»). Можна оновити дорожні знаки, оновити так, щоб здалеку було видно.  І тоді водіям    доведеться  перетинати перехрестя за правилами  дорожнього руху.

Ну, хто здавав екзамени у МРЕВ у того проблем з цим немає і не буде. А от хто, образно кажучи,  купив водійські права за сало, то як сказав Василь Пристайко: тут і шлагбаум не допоможе!

Людмила АРМАН

 

Чи смачні обіди у шкільній їдальні

 З таким запитанням адміністрація Молочанського опорного закладу загальної середньої освіти провела опитування серед учнів.

А ще у дітей запитували: «Що хотіли б учні додати до меню? Що б хотіли, навпаки-прибрати з меню?»



 Відповіді опрацьовуються і обов'язково будуть обговорені з кухарями. Але приємно те, що майже всі діти, вчителі, технічні працівники задоволені харчуванням, яке у шкільній їдальні організовано ФОП Компанієць С. В.

Фото. На Токмаччині вшанували пам’ять жертв Голодомору

 Субота,  28 листопада об’єднала жителів Токмаччини  у сумі і скорботі по  невинних жертвах  голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років.

У цей день  із закликом запалити свічки пам`яті  про мільйони замордованих голодною смертю земляків і співвітчизників звернувся до токмачан міський голова Ігор Котелевський. Він же запалив лампадку і поклав квіти до підніжжя пам’ятника жертвам голодоморів і політичних репресій, що біля Свято-Успенського собору.


В акції вшанування жертв Голодомору також взяли участь голова Токмацької райдержадміністрації Олена Шевченко, громадські активісти з міста і сіл району,
 учні та вчителі, вихованці  Центру дитячої та юнацької творчості, культпрацівники.

с. Покровське. Біля пам`ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 р.р. 



У селі Покровське, біля пам’ятного знаку жителям Токмацького району, які стали жервами голодоморів,  благочинний церков Токмацького  благочиння і настоятель Свято-Успенського собору отець Микола відслужив молебень.

Тематична виставка у  будинку культури с.Балкове

Свічки пам`яті по жертвах голоморів запалили учні Новенської школи


А вже о  16.00 токмачани  запалили свічки у вікнах своїх будинків, приєднавшись таким чином  до  міжнародної  акції  «Свічка у вікні», яку у 2003 році ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

 

субота, 28 листопада 2020 р.

Міський голова Токмака закликав жителів громади запалити свічки пам`яті про жертв голодоморів

 28 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів українців. Голодомор, що забрав мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

За даними дослідження, в Україні в 1932-1934 роках від голоду померло близько 4 мільйонів осіб, або 13 % усього населення. У ці роки Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.

Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов'язок - берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників.



Помолімося ж за вічний спокій невинно закатованих. Світла їм пам'ять.

 

З повагою, міський голова  Ігор Котелевський

 

НЕ ЗАБУДЬ! СЬОГОДНІ - ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

 28 листопада в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. День пам'яті був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів. Через страшні масштаби злочину та цілеспрямовану політику тоталітарного режиму приховування правди про нього, вчені досі продовжують обговорювати точну кількість жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Але мова йде про мільйони обірваних, вбитих страшною зброєю масового ураження – голодом – людських життів. Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.



Навколо теми Голодомору комуністи встановили повну інформаційну блокаду, яка тривала фактично до відновлення Україною незалежності в 1991 році. Приховування інформації про злочин Голодомору може вважатися однією з ознак геноциду. Крім приховування доказів злочину та унеможливлення надання допомоги голодуючим, інформаційна блокада переслідувала й іншу мету. СРСР проводив активну міжнародну та торговельну політику, і розголос про голод в Україні міг мати негативні наслідки для налагодження міжнародних контактів та підписання контрактів. Але деякі західні журналісти, які побували за залізною завісою тоталітаризму, публікували репортажі про злочин, доносили світові про те, що там діється насправді.

 

Короткометражні відеороліки можна переглянути за посиланням: https://fex.net/uk/s/veflpfa 

 

Фото. Суботній Токмак: місто на карантині вихідного дня

 Ось уже третій тиждень по суботах і неділях Токмак перебуває на карантині вихідного дня.

У вихідні заборонена торгівля магазинів промислових товарів, салонів краси і перукарень, заборонено приймати відвідувачів у барах, кафе та установах розважальної сфери. Натомість пекарням, закладам громадського харчування дозволено надавати токмачанам послуги на винос.

На  карантині вихідного дня на міському ринку працюють тільки кіоски з продажу продуктів харчування, у місті  працюють продуктові магазини, аптеки, АЗС, об'єкти торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами.







За добу у Токмаку зареєстровано 50 нових випадків CОVID-19

 Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

Як повідомив Запорізький обласний лабораторний центр, на ранок 28 листопада за останню добу  в області зареєстровано 1069 нових випадків захворювання на COVID-19, у тому числі на Токмаччині - 50. 

Фото ілюстративне з інтернету

Всього з початку пандемії станом на 8:00 28.11.2020 року зареєстровано 29298  лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 1695 – серед дітей (за добу – 48) та 2065 серед медичних працівників (за добу – 41).

В розрізі адміністративних територій – 29298 (+1069):

Міста, райони

За добу

 

м. Запоріжжя

531

 

м. Бердянськ

42

 

м. Мелітополь

92

 

м. Енергодар

127

 

Бердянський р-н

12

 

Більмацький р-н

16

 

Василівський р-н

37

 

Веселівський р-н

18

 

В-Білозерський р-н

7

 

Вільнянський р-н

10

 

Запорізький р-н 

27

 

К-Дніпровський р-н

26

 

Мелітопольський р-н

14

 

Оріхівський р-н

55

 

Токмак і Токмацький р-н

50

з початку пандемії 877

Якимівський р-н

5

 


За добу зареєстровано 2 летальних випадків, обидва - у Мелітополі. 

Час квасити капусту

 Квашена капуста  дуже смачна, корисна і знайома нам своїм смаком з дитинства. Щороку ви заготовляєте капусту за одним і тим же рецептом? А  хочеться чогось новенького та екзотичного? Рішення є: спробуйте приготувати капусту за нашими рецептами: заквасити по-в’єтнамськи з цибулею, зробити у медовій заливці, замаринувати з буряком і часником. І не шаткувати, а порізати квадратами. Способи прості – результати приголомшливі. Спробуйте раз і , впевнені,  тільки так і готуватимете!

 Капуста квашена по-в’єтнамськи

Інгредієнти


капустина - 1 велика

морква- 5 шт

цибуля – 5 шт

часник - 1 головка

вода - 1,5 л

цукор - 0,5 склянки

сіль - 2 ст. ложки

перець гіркий - 1 стручок

чорний перець - 10 горошин

лавровий листок - 2 шт

оцтет - 1 ст. ложка

Спосіб приготування

Воду, цукор, сіль змішати, додати перець стручок і чорний горошком, лавровий листок, довести до кипіння, зняти з вогню, коли трохи охолоне, додати 1 столову ложку оцтової есенції. Якщо ви любите гострі страви, залиште розсіл настоюватися, не виймаючи гострого перцю.

Нашаткувати капусту, моркву і цибулю. Головку часнику вичавити або дуже дрібно порізати.

У велику каструлю викласти шарами спочатку капусту, щоб закривала дно, потім моркву, щоб закрила всю капусту, цибулю і трішки часнику. Залити розсолом, потім викласти наступну партію овочів, знову залити розсолом і т.д.

Через день вже можна їсти. Можна додати листкову селеру.

 

Капуста квашена у медовій заливці


Інгредієнти

капуста - 10 кг 

болгарський перець - 2 кг 

сіль - 180 г 

перець гіркий - 1 стручок гіркого перцю

мед - 200 г 

Спосіб приготування

Капусту та перець крупно порізати, змішати.

Додати сіль, гіркий перець, укласти у велику посудину.

В 1 л води розчинити мед, залити цим розчином капусту.

Покласти гніт і поставити на холод.

 

Капуста маринована

Інгредієнти


На трилітрову банку:

капуста - 2,5 кг

морква – 1 шт

лавровий лист - 3 шт

чорний перець - 15 горошин

кориця - на кінчику ножа

оцет - 3 ч. ложку

Спосіб приготування

Капусту нашаткувати, моркву порізати тонкими довгими брусочками, перемішати, укласти не дуже щільно в банки, залити окропом і залишити остигати.

Тим часом приготувати маринад: в 1 літрі  води розчинити по 50 г солі і цукру, додати спеції,  кип’ятити 1 хв.

Злити воду з банок з капустою, залити маринадом, додати оцет, закатати. Помішати, щоб оцет рівномірно розподілився по банці.

 

Капуста квашена з буряком і часником


Інгредіїєнти

На трилітрову банку:

капуста - 2 кг 

морква - 2–3 шт

буряк - 1–2 шт

вода - 1 літр

сіль - 2 столові ложки 

цукор - 1 ст ложка

олія - півсклянки 

оцет - 1 склянка

часник - 2–3 зубці

Спосіб приготування

Капусту нарізати великими квадратами, укласти в банку, пересипати брусочками моркви та буряка, шматочками часнику, добре придушити. Зробити розсіл: у воді розвести цукор і сіль , закип’ятити.

У банку з капустою та овочами залити олію, оцет, охолоджений розсіл.

Залишити на 3 дні при кімнатній температурі, потім поставити у холод.

 

Квашена капуста про запас

Інгредієнти


капуста

морква

Маринад:

вода - 5 л

цукор - 2–4 склянки

сіль - 1 склянка

оцет - 50 мл

Спосіб приготування

Капусту нашаткувати соломкою, перетерти її з нарізаною або натертою морквою, можна додати насіння кропу або кмин, віджати і щільно утрамбувати в банки.

Відтак залити маринадом (попередньо звареним і охолодженим ) і закрутити металевими кришками.

Для маринаду: воду з сіллю і цукром довести до кипіння, трохи охолодити і влити оцет, охолодити до кімнатної температури.

На місяць поставити банки у прохолодне місце. Капуста виходить біла, хрумка, солодка і приємно-кислувата водночас. Чудово підходить і для салату,  і для борщу, і для тушкування, і для пирогів.

 

пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Вогнеборці ліквідували пожежу на території приватного домоволодіння

 26 листопада о 18.29 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння на вул. Богдана Хмельницького у м. Токмак.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить надвірна споруда та домашні речі на загальній площі 8 кв.м.

Вже о 18.52 вогнеборці локалізували пожежу, а о 20:01 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню.



Причина пожежі встановлюється. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

Від ГУ ДСНС залучалась 1 одиниця техніки та 4 вогнеборця.

«Токмак. Вулиця Торговий ряд».

 За ініціативи співробітників на будівлі Токмацького міського краєзнавчого музею з метою популяризації історіі рідного краю розміщено банер «Токмак вулиця Торговий ряд».

Своєрідною візитною карткою Великого Токмака, місцем прогулянок його мешканців був Торговий ряд.

У 1864 році в центрі Великого Токмака, біля базарної площі, розміщувалися 18 торгових лавок з погрібами, хлібні й соляні склади. Річний торговий обіг складав понад 900 тисяч карбованців сріблом.

З часом Торговий ряд добудовувався – змінювалися господарі, відкривалися нові лавки, магазини.



В фондах Токмацького міського краєзнавчого музею зберігається раритетна фотографія зі старовинною будівлею у Торговому ряду, побудованою у 80-ті роки XIX століття.

Старожили Токмака у своїх розповідях і до тепер згадують Торговий ряд, використовуючи колишню прикмету міста у якості орієнтиру. Молодь визначає це місце, орієнтуючись по музейних фотографіях та по карточках з альбомів бабусь і дідусів, а тих повертає у молодість власна пам’ять.

Дивишся на стару фотокарточку і думаєш, що будинок на ній міг би бути окрасою Токмака і в наш час. Архітектура Торгового ряду відрізнялася вибагливістю. 



Кожний будинок був по-своєму оригінальним. Фасад магазину «Тканини» був прикрашений маленькими баштами. Будівля продовольчого магазину мала арки з геометричним візерунком. Відчувається, що зводили його не тільки за канонами функціонального призначення, а й з естетичним смаком. За колонами аркади капітальної будівлі видніються вікна іще одного поверху. Там розміщувався склад магазину, вхід до якого був з службового приміщення. Магазин мав великий підвал з просторим входом. Для довшого зберігання продуктів у підземному поверсі облаштовували природний холодильник з льодом.

Ті, чия молодість, юність та дитинство припали на 50-ті –70-ті роки ХХ століття, і до тепер добре пам’ятають велику картину «Жито», яка прикрашала стіну в ресторані, а потім в «Пельменній», магазини: продовольчий №1, «Тканини», «Лакомка» (солодощі), «Хлеб», «Мебель», «Господарчі товари». В Торговому ряду були й такі приміщення: ательє мод, індпошив одягу, «Змішторг», дитяча бібліотека, їдальня № 7, готель з рестораном.

Стара фотографія відображає поглинутий часом давній куточок Токмака з його Торговим рядом. З карти уже новітнього Токмака Торговий ряд, з його неповторними колоритом та будівлями, стерті наприкінці 70-х років ХХ століття. Так, улюблений жителями торговий ряд, перестав існувати…

Однак член Національної спілки журналістів Українифотокореспондент Токмацької міськрайонної газети «Комуністичним шляхом» Микола Киян зміг зупинити ту далеку мить. Цю вулицю ще тоді називали в народі «Гофманштрасе».

Улюблений нами «Торговий ряд» залишився тільки в пам’яті і на фотографіях.

Ірина Удод, старший науковий

співробітник краєзнавчого музею.

 

І знову аварія на злощасному перехресті Токмака

 27 листопада, ввечері у Токмаку на перехресті вулиць Нагорна і Б.Хмельницького сталася дорожньо-транспортна пригода, про яку повідомили її очевидці у соцмережах.

Як видно на фото ( автор Сергій Капінус) , цього разу на  перехресті врізалися ВАЗ-2108 і вантажний бус.



На щастя в результаті ДТП ніхто з водіїв не постраждав, швидку допомогу на місце пригоди не викликали.

А могло все бути інакше.

22 листопада на цьому ж перехресті була аварія, про яку ми писали тут 

м. Токмак: рятувальники деблокували пасажира із понівеченої внаслідок ДТП машини

четвер, 26 листопада 2020 р.

На засіданні виконкому Токмацької міської ради

 26 листопада під головуванням міського голови Ігоря Котелевського  відбулося засідання виконавчого комітету Токмацької міської ради, де було розглянуто низку питань щодо забезпечення життєдіяльності громади



На засіданні розглянули 15 питань порядку денного. Члени виконкому прийняли рішення щодо підготовки дорожньо-транспортного господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 рр.; організації роботи стосовно освітлення вулиць міста; затвердження Інструкції про порядок участі членів Молодіжної ради при виконавчому комітеті Токмацької міської ради у проєкті «Впровадження «Протоколів SOS» молодіжні політики міста Токмака» для запобігання змін клімату; приватизації жилих приміщень в гуртожитках по вул. Володимирська,21 та Шевченка, 43; виділення коштів для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції (ООС), особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;  надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті, надання грошової одноразової грошової допомоги до знаменних та пам’ятних дат тощо.

З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення.

 Пресслужба виконкому Токмацької міської ради

Вшанували пам`ять земляка – видатного авіаконструктора

 Міський голова Ігор Котелевський разом з помічником генерального конструктора-директора ДП «Івченко-Прогрес» імені  академіка Олександра Івченка Русланом Стовбою вшанували пам'ять нашого земляка, видатного  авіаконструктора, засновника Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» токмачанина Олександра Івченка ( 23.11.1903 – 1.07.1968).

До пам’ятника цьому легендарному конструктору авіаційних двигунів, що розташований біля ЗЗСО №5, вони поклали квіти.



Спілкуючись, Ігор Котелевський та Руслан Стовба відзначили неоціненні досягнення Олександра Івченка, адже саме завдяки його розробкам поршневих та газотурбінних двигунів для багатьох типів літаків у небо піднялись АН ("Руслан"), Ан- 225 ("Мрія"), СУ-2, Іл-4, Ту-2, Ла-5, Ла-7, Як-40.

Ім’я токмачанина Олександра Івченка назавжди увійшло в історію світової авіації.

Пресслужба виконкому Токмацької міської ради 

Дитсадок «Веселка»: тут у дитячих очах не згасають іскринки радості

 Дитячий садочок «Веселка» був побудований понад 30 років тому на східній околиці  Токмака на кошти колгоспу Калініна. За цей час в історії закладу  дошкільної освіти чого тільки не було. Були   роки стабільності і розквіту ( це коли господарство було у передовиках), далі йшли роки простою ( коли колгосп наказав довго жити і    двоповерхову споруду дитсадка утримувати стало  нікому). Після простою у дитсадок прийшло довгоочікуване    відродження ( з 1994 року він працює повноцінно ).



Тривалий час   «Веселка» перебувала   на балансі  Остриківської ОТГ і стала  одним з кращих дошкільних закладів сільської  громади, що увійшла до складу Токмацької ОТГ.  Журналісти газети «Таврія» побували у ЗДО «Веселка», тож  розкажуть  чим живе і про що сьогодні мріє колектив дитсадка. 

З турботою про всебічний розвиток вихованців

У 2006 році у «Веселці» почала працювати вихователем Ольга Тимошенко, яка очолює дошкільний заклад вже понад   5 років. 


За цей час як не важко, а Ольга Олександрівна не зріклася професії. Бо для неї мотивація – це не матеріальне,  а діти, які щодня із задоволенням ідуть до садка, і колеги, які створюють затишок, дбають про всебічний розвиток вихованців ЗДО «Веселка».

Вихованцями дитсадка є 35 дівчаток  і хлопчиків із Токмака та сіл Остриківка, Снігурівка, Іванівка, Фабричне, Лугівка, яких підвозить шкільний автобус.

У  «Веселці» -  дві групи. У молодшій зі своїми вихованцями від 2,5 до 4 років працює  вихователька Олена Данильченко. У змішаній – перебувають діти віком від 4,5 до 6 років, з якими займається вихователька Олена Романенко. Їхні помічниці – Ірина Коновальська та Раїса Гончарук.

У дитсадку «Веселка» для дошкільнят створений  режим дня, який допомагає їм легко пристосуватися до умов перебування у  колективі. Щоденні заняття, прогулянки, ігри, обідній сон у затишних спальнях, а також регулярні гігієнічні процедури привчають дитину правильно планувати свій час і виконувати із задоволенням усі завдання вихователів.



Упродовж дня малюки малюють, у музичному залі співають, танцюють, слухають чарівні казки, які розвивають фантазію та створюють позитивне сприйняття світу. За їхнім станом здоров`я слідкує медсестра Тетяна Живило, а кухар Олена Зеленська та її помічниця Світлана Циммер радують  діточок смачними стравами.

Вихователі дитсадка готують вихованців старшої групи до школи, піклуються про те, щоб хлопчикам і дівчаткам  було легко у навчанні. Підготовка малюків до школи здійснюється завдяки систематичній планомірній роботі , яка проводиться в ігровій формі. Діти тренуються застосовувати нестандартні методи у вирішенні задач, розвивають логіку, навчаються рахувати і читати. І йдуть до школи підготовленими.

Сила колективу у його згуртованості

Пандемія коронавірусу стала черговим випробуванням для колективу «Веселки», адже дитсадок треба було  підготувати для роботи в умовах карантину і безпечного перебування вихованців.

І  це випробування завідуюча дошкільного закладу і колектив пройшли успішно.

Сьогодні  дитсадок «Веселка» працює з дотриманням усіх карантинних вимог. Тут постійно проводиться вологе прибирання та дезінфекція. Діти і вихователі заходять до своїх груп і виходять з них через окремі двері. Контакти дітей змішаної і молодшої групи не відбуваються.

У дитсадку  на виконання вимог пожежної безпеки  своїми силами відновили  запасні пожежні виходи та евакуаційне освітлення, переробили систему опалення – тепер вона ефективніша, енергозберігаюча. Також виконали поточний ремонт у самому приміщенні дошкільного закладу, самі білили стелі, фарбували, шпаклювали…

-  Колектив закладу дошкільної освіти «Веселка» – це команда однодумців, згуртований колектив людей, які мене підтримують, розуміють. Потрібно було зробити ремонт – робили усі: вихователі і помічники вихователів, медсестра, кухар і помічник кухарі, музичний керівник Людмила Слинько, завгосп Світлана Сухова, прибиральниця Любов Юрченко, двірник Марина Фещенко, до всього докладає чоловічі руки робітник Василь Пастух, - розповіла завідуюча ЗДО «Веселка» Ольга Тимошенко.

А на підтвердження своїх слів показала  чистоту і порядок, що панують у приміщенні дитсадка та на його території, і підтримуються силами колективу.

Важко дитячому садочку без спонсорів

запевняє Ольга Тимошенко. За її словами, дитячий дошкільний заклад «Веселка» фінансується Остриківською сільрадою . Кошти виділяються на зарплату працівників, на харчування дітей, оплату енергоносіїв. На інші потреби збирають кошти своїми силами, допомагають батьки вихованців, але є таке, що і їм стає не по кишені. В такому випадку у дитсадку розраховують на допомогу спонсорів.

- У нас вийшла з ладу пральна машина. Нову купити ми були не в змозі, то звернулися до депутата Токмацької районної ради Сергія Катречка. Він пообіцяв, і в той же  день у нас, у дитсадку була нова пральна машина, - розповіла завідувачка ЗДО «Веселка» Ольга Тимошенко. – Нашій радості не було меж…

Була у дитсадку ще одна проблема – старі вікна і двері, які за три десятиліття порозсихалися. Як їх не шпаклювали, як не заклеювали  щілини, а вони пропускали холод.

- Хто тільки до нас не приїжджав, розробляли проекти, міряли-виміряли, рахували скільки буде коштувати заміна у дитсадку старих вікон і дверей. Після обрахунків одні казали, що це дороге задоволення та  одразу відмовляли у допомозі.  Інші – обіцяли, особливо щедрими були їхні обіцянки у період виборних кампаній. Вибори проходили, пустопорожні обіцянки забувалися, - зазначила Ольга Тимошенко. - У цьому році тягнути було вже нікуди. І ми знову звернулися до Сергія Дмитровича. Ми розуміли, що зробити запасні пожежні виходи у дитсадку  – це дорого, а поміняти вікна у групах і дитячих спальнях – ще дорожче. І все ж сподівалися, надіялися на допомогу, - розповіла очільниця дитсадка «Веселка» Ольга Тимошенко.

За її словами Сергій Катречко особисто приїхав  до дитсадка, на власні очі побачив чималий обсяг робіт, пообіцяв. Наступного дня за його дорученням до «Веселки» приїхали працівники,  які зробили усі необхідні заміри, порахували… А вже через два тижні у дитсадку були встановлені нові вхідні двері, замінені двері на запасних пожежних виходах, у групах першого поверху встановлені нові енергозберігаючі вікна



На порозі зима, холодно, а у приміщенні дитсадка, у групах і спальнях  - тепло, затишно, комфортно.

- Педагогічний колектив, адміністрація, батьки та вихованці закладу дошкільної освіти «Веселка» висловлюють подяку керуючому СФГ «Утро», депутату Токмацької міської ради Сергію Дмитровичу Катречку за заміну вікон та дверей у двох групах, пожежних виходів на сучасні енергозберігаючі. Дякуємо Вам за вагомий внесок у життя та розвиток закладу! Ваша неодноразова допомога та підтримка – свідчення небайдужого ставлення до проблем дошкільників і розумінні непересічної важливості дошкільного виховання, як першої сходинки освіти майбутніх громадян. Від усього серця бажаємо вам здоров`я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін за Вашу натхненну і самовіддану працю. Хай вам Бог посилає своє благословення за Ваші добрі справи! – висловила подяку на адресу Сергія Катречка завідуюча дитсадком «Веселка» Ольга Тимошенко.

Про що мріє колектив дитсадка

Цього року у приміщенні дитсадка «Веселка»  за допомоги спонсорів відбулося багато змін. На першому поверсі біліють нові двері, нові вікна., а на другому поверсі залишилися все ще старі.



Нам не завадило б поміняти вікна на другому поверсі дитсадка, у музичному та спортивному залах, де займаються діти.  Мріємо і сподіваємося, що і для цієї доброї справи у нас знайдеться спонсор раніше, ніж відбудуться коли там наступні вибори.

Віримо, що і новоствореній Токмацькій громаді буде потрібен наш дитсадок, що його не закриють, що він і надалі  працюватиме,  прийматиме діточок із Токмака і навколишніх сіл громади. Адже місця у нас багато, групи світлі, затишні, - зазначила Ольга Тимошенко.

Вона та очолюваний нею колектив дитсадка «Веселка» вважають, що діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість та опора.  Розвивати, заохочувати їх – святий обов’язок не тільки сім`ї, а й навчальних закладів, влади та громадськості. Тільки тоді наші діти – наша зміна – будуть рости здоровими, щасливими, впевненими у собі, будуть рости на благо нашої громади, нашої України.

Людмила АРМАН,

фото авторки