середа, 9 грудня 2020 р.

З перших вуст. Чому токмацькі підприємці мітингують під Верховною Радою

 Замість передмови

Двадцять п’ять років тому можновладці  вперше почали говорити про необхідність впровадження касових апаратів в усіх видах підприємницької діяльності, в тому числі і торгівлі на ринках. І двадцять п’ять років тому підприємці вперше активно повстали проти цього, і не один раз виступали проти касових апаратів та інших дискримінаційних дій влади проти малого бізнесу.

Минулого року новий уряд за допомогою нового парламенту знову підняв питання впровадження касових апаратів. Були прийняті закон про необхідність ведення повного обліку підприємцями спрощеної системи оподаткування та застосування касових апаратів або програмного РРО, які мали б увійти в дію з 1 січня 2021 року, та  закон про відтермінування запровадження касових апаратів до 2022 року. Підприємці вимагають повного скасування цієї норми.

Проте голова фінансового комітету Данило Гетманцев заявив, що за повне скасування фіскалізації депутати не голосуватимуть. Бо головне завдання касових апаратів – це детінізація економіки та чесні умови конкуренції. Крім того, більшість українців, коли купують товари чи послуги, хочуть мати чеки.

Підприємці   вже давно навчились боротись з видумками попередніх урядів і парламентів, і вважають найбільш ефективним способом боротьби, як і двадцять п’ять років тому, протести під  Верховною  Радою.

Ми стоїмо за нашу справу, за наших дітей, за наше місто

4 грудня до протестів представників малого і середнього бізнесу у Києві  приєдналася делегація підприємців з Токмака ( 12 чоловік).

«Мы на площади возле Верховной Рады. Очень холодно и сыро, но мы стоим. Токмачане, мы стоим за себя, за вас, за наше дело, за всех наших детей и родителей, за наш город, за всю нашу страну. Спасибо всем за вашу финансовую помощь, за моральную поддержку. Очень холодно, но одно греет душу, сегодня сплотились Львов и Харьков, Киев и Одесса, нет не «бандер», не «москалей». Нас намного больше, чем было 1 декабря. Это значит, что МЫ ЕДИНЫ. Мы вместе, а вместе МЫ – СИЛА» написала у своєму пості у соцмережі учасниця акції протесту з Токмака.





З новим податковим кодексом ми втратимо все!

Розповідає   токмачанка Алла Шестопал: 

ФОП - це та Людина , яка САМА створила робоче місце собі і своїм співгромадянам. Забезпечує державу , пенсіонерів, малозабезпечених та ін. , сплачуючи податки.

Натомість, держава нічим не допомогає підприємцям:

не надає відпустки, не надає лікарняних, не сплачує соціальну підтримку .

Підприємці до цього часу і не вимагали ( поки що) нічого окрім:

Дайте нам працювати!!! Не заважайте!

Але вони планують забрати у ФОПів все!

Які ж новорічні «подарунки» готують депутати для підприємців з 01.01.2021р. ?

• Касові апарати для всіх , навіть для інтернет-магазинів, кур'єрських служб, продавців ювелірних виробів, тканин, автозапчастин, а також магазини секонхенду, готелі, ресторани, кафе швидкого обслуговування, турагентства.

• Звітність та облік товарів

Власники програмних касових апаратів, як і традиційних, повинні будуть щодня створювати фіскальні звітні чеки та копії розрахункових документів (контрольні стрічки) в паперовій або електронній формі.

• На кожен товар первинна документація. Підприємці з "групи ризику", та всі інші також повинні будуть мати первинну документацію, що підтверджує походження товарів, прихідні й розхідні накладні, сертифікати якості. З огляду на те, що 2020 рік –карантинний, а товар у підприємців на складах збирається роками, виникає питання, де взяти документи на цей товар і що з ним робити?

• Внесення товару до обліку

Відповідно, підприємець має вчасно робити переоцінку товарів в касовому апараті, "вбивати" нові позиції, контролювати їх наявність у базі. "Якщо, наприклад, маленький магазин має тисячу позицій біжутерії чи фурнітури, то все треба буде облікувати. Це складно виконати і може призвести до неумисних помилок, які одразу підпадатимуть під штраф",

• Кешбек Законодавці запроваджують такий механізм контролю як "кешбек"( закон 129) . Якщо споживач помітить помилку в чеку, він зможе звернутися до контролюючих органів і претендуватиме на повну компенсацію. Продали товар без фіскального чека, штраф 150 %від вартості товару.

• Нові витрати Встановлення традиційної касової системи та обслуговування її обійдеться у більш як 20 тисяч гривень, додаткові витрати викличе залучення бухгалтера, послуги якого коштують від трьох тисяч гривень", а також треба навчитись самому, або найняти людину, яка допоможе налагодити систему. А ще , касові апарати підприємцям треба купити, а якщо він зламався, треба зачинятися і везти касовий апарат на ремонт , і саму податкову програму теж треба купити.

• Податкова програма онлайн. Все що ви продаєте, відразу передається у податкову. А це значить, що необхідно забезпечити своє робоче місце доступом до дуже якісного, швидкісного інтернету. І якщо він пропав, то підприємець не працює. Податкова преревірка може відбуватись в будь-який час, навіть коли ви про це не знаєте, бо мораторії на касові апарати не розповсюджуються.

• Вчіться на своїх помилках. Вчити підприємців працювати за новою системою ніхто не збирається. Та мабуть і самі податківці не скоро вивчаться нововведенням. Тому великих штрафів підприємцям не уникнути.

• Штрафи. Найболючіше, що варто чекати ФОПам у світлі нових змін, - посилення контролю від податківців, що будь-яка перевірка для підприємця - "це завжди втрата часу, нервів і, звісно, грошей". А мораторій на перевірки закінчився.

За торгівлю необлікованими товарами передбачена санкція у розмірі подвійної вартості. За різноманітні порушення при використанні касових апаратів та поданні звітності передбачена система штрафів від 85 до 8500 гривень.

За несвоєчасну подачу Z-звітів в податкову штраф 510 грн. за кожен чек.

• Ризики. Хочеться нагадати, що в нашій країні тільки ФОП несе відповідальність своїм майном. І якщо у підприємця не вистачить коштів на штрафи, то він може втратити своє майно.

Якщо ви відкладаєте участь у мирних акціях протестів , то ми вам рекомендуємо:

- Перерахуйте весь свій товар без первинної документації ( сертифікатів відповідності, податкової накладної, офіційного розмитнення).

- Перемножте весь цей залишок на 51 тис. грн. згідно новому закону 367

- Вітаємо вас! Ви – Мільйонер по штрафах!

- Ви не можете внести цей залишок товару до касового апарату.

- Відтепер ви не зможете зробити знижку своїм покупцям.

І це стосується всих 1-ї, 2-ї, 3-ї групи єдиного податку.

Після першої перевірки, через наявність цього товару на вашому торговому місці, буде накладений штраф та арешт на вашу квартиру, машину, товар , до повного погашення заборгованності.

Виникає багато питань. В чому сенс цієї реформи? В наповненні бюджету за допомогою штрафів, замість того щоб розвинути підприємства? Уявіть який штат контролюючих та обслуговуючих органів необхідно створити державі і все це ляже на плечі платників податків! А платників цих, після такої реформи, зменшиться в декілька раз.

І на сам перед постраждають, як завжди, прості українці, бо ціни неминуче піднімуться.

Кому це вигідно? Вже точно не країні і українцям. Закони ці просувають в раді власники великих корпорацій та торгівельних центрів.

Людей заганяють у безвихідь. Підприємців залишають без засобів для існування.

Тому треба об’єднатись, боротися, відстоювати свої права на повноцінне життя і спокійну та плідну роботу, - закликала токмацьких підприємців Алла Шестопал.

Як стало відомо, вже наступного тижня 15 грудня підприємці з Токмака будуть знову відстоювати свої права і мітингувати під стінами Верховної Ради України. бажаючі, приєднуйтеся!

Людмила АРМАН