пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

Токмачанам таке і не снилося: дозволи на прогулянку і з тестом у магазин

 Нові мутації COVID-19 призвели до того, що тепер коронавірусна інфекція поширюється ще швидше, а сам перебіг хвороби набагато складніший. Тож карантинні обмеження у багатьох країнах Європи  посилили настільки, що уявити щось подібне в Україні дуже складно.




У Європейському Союзі, як передає  OBOZREVATEL ще наприкінці лютого спалахнула потужна хвиля коронавірусу, яка стала вже третьою з початку пандемії.

В окремих регіонах Австрії зважилися на цілодобове обмеження виходу з дому, а також задумали не пускати клієнтів у продуктові супермаркети без негативного тесту на COVID-19. Громадянам, правда, пощастило, що його можна зробити абсолютно безкоштовно в будь-якому з пунктів тестування.

У Чехії, яка йде на першому місці у світі за смертністю від коронавірусу в розрахунку на 100 тисяч населення, запровадили заборону покидати територію округу без дуже поважної причини.  У регіонах із посиленим карантином людям заборонено відходити від свого житла далі ніж на 10 км. При цьому щоб погуляти на свіжому повітрі, потрібно мати при собі спеціальний дозвіл на пересування.

У Німеччині у недавніх словах канцлерки Ангели Меркель почули натяк на "мегалокдаун" після того, як вона визнала важку ситуацію в країні. У Берліні, наприклад, у громадських місцях тепер вимагають носити маски з більш високим ступенем захисту типу FFP2. Громадянам країни можуть навіть заборонити відпочивати на популярних курортах поза державою. Вчені з Інституту Роберта Коха попередили, що без посилення карантину щодоби коронавірусом будуть заражатися по 100 тисяч німців.

Жителі країн Заходу скаржаться, що втомилися від жорстких карантинних обмежень. Замість поїздок в інші країни вони мріють про те, щоб хоча б знову дозволили вільно переміщатися вулицями. Вони всі вже давно не бували в ресторанах, кафе, спортзалах і кінотеатрах. Навіть зібратися в гостях у друзів або родичів тепер не завжди можна.

За порушення карантину можуть посадити до в'язниці

У Франції штраф  за відсутність маски – 135 євро. У Парижі суворіше: можуть оштрафувати, навіть якщо зняв її з носа.

У Бельгії  місцева поліція стежить за дотриманням карантину, за порушення якого передбачено великі штрафи.  Виписали штраф 1200 євро власникові бару за те, що налив клієнту пива. Іншому бармену за це дали 3 місяці в'язниці.

За матеріалами OBOZREVATEL