вівторок, 6 квітня 2021 р.

Стали батареї у Токмаку холодні: хто мерзне, а хто «морозиться»

 Замість передмови.

Сьогодні  зранку токмачанин Сергій Капінус розгойдав  файсбучну спільноту своїм  зверненням до директора КП «ТокмакБіоенергія» Андрія Мамчака. Текст допису подаємо мовою оригіналу, без редакторських правок:

«Уважаемый Андрей Петрович Мамчак, директор теплосети г.Токмак,а каким вы решением приняли отключить город от тепла, в стране идёт борьба с ковидом,а вам как руководителю наплевать в первую очередь на детей,в школах,садиках, температура в помещениях 10 градусов,такое ощущение что вы готовитесь в городе вводить красную зону. Хватит играть на здоровье людей.»

Зателефонував Сергій Капінус і до редакції газети «Таврія», цікавився: чому ми не пишемо, що через закінчення опалювального сезону у Токмаку "діти мерзнуть у дитсадках і школах, масово хворіють".

- Не пишемо, бо до цього часу ніхто з батьків з такими  скаргами до нас не звертався. Ви перший, хто про це нам повідомив, будемо розбиратися, - відповіла я.

З перших вуст. Чому Мамчак відключив тепло

- Опалювальний період у Токмаку, тобто період часу, коли ми можемо постачати тепло, встановлений не раніше 15 жовтня і не пізніше 8 квітня. Рішення про закінчення опалювального сезону 31 березня 2021 року було прийнято виконкомом міської ради. Я вже чотири роки працюю у тепломережі і всі ці роки ми відключаємо теплопостачання міста 31 березня. Дата відключення визначається температурою повітря: середньодобова температура протягом тьох днів  повинна бути вище + 8 градусів.
У Токмаку 1 квітня максимальна температура повітря була плюс 18, 2 квітня – плюс 19, 3 квітня – плюс 13.

Крім Токмака в Запорізькій області опалювальний сезон закінчився у Бердянську. Від теплопостачання відключили об’єкти соціальної сфери в Оріхові та Михайлівці, - розповів нам директор КП «ТокмакБіоенергія» Андрій Мамчак.

Що там  у дитсадках і школах

- У групах холоднувато, але ситуація не критична. Щоб діти не мерзли, підігріваємо приміщення електрообігрівачами, - розповіла нам завідувачка закладу дошкільної освіти «Олімпійський» Тетяна Зальотіна.

Ми побували і в школі №2.

- Я щодня роблю обхід кабінетів, тримаю на контролі  температурний режим, якби було  холодно, то ми ініціювали б скорочення уроків. Але цього не робимо, бо у  школі тепло, температура дозволяє проводити уроки без проблем. Після закінчення опалювального сезону захворюваність серед учнів нашої школи не зросла, - пояснила нам директорка школи Олена Чаговець. І дала нам можливість заглянути до одного з класів початкової ланки: вчителька була у легкій сукні, діти сиділи без верхнього одягу, одна з дівчинок – у футболці з коротким рукавом.


На уроці у школі №2. 6 квітня 2021



-Мій син вчиться у п’ятій школі, на холод у класі не скаржиться, одягає футболку і водолазку, - розповіла моя знайома. За її словами, сьогодні син до школи не пішов, бо в одного з хлопців їхнього  класу виявили коронавірус.

Як стало відомо, скоротили уроки у ЗЗСО №1, бо там не витримується температурний режим, у класах холодно.  

Хто мерзне у квартирах

Це питання ми з`ясовували у своїх знайомих, які проживають у квартирах багатоповерхових житлових будинків у мікрорайонах «Центральний», «Ахрамєєвка» і «Ковальський».

Як виявилося, багато моїх друзів відмовилися від послуг тепломережі ще років 10-15 тому, перейшли на автономне опалення. Дехто встановив у квартирах електричні конвектори і проблем з опаленням немає. У них у квартирах тепло.

- У мене немає коштів на автономку, тому користуюся  централізованим опаленням. Коли у Токмаку ще за керівництва Бажана почалися проблеми з опаленням, ми з чоловіком  купили електрокамін, і вже ось скільки років ним користуємося, коли холодно – включаємо, і не мерзнемо, - розповіла моя знайома.

- Я вдень на кухні їсти готовлю і газом  квартира нагрівається, потім у кімнаті   включаю обігрівач, а на ніч, щоб не було пожару,  його виключаю,  сплю  під пуховим одіялом, зараз не зима, не мерзну, - зазначила ще одна моя знайома, баб Ніна…

Людмила АРМАН,

фото авторки