пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Повернутися обличчям до потреб медицини та медиків. Депутати міської ради направили Звернення до уряду та парламенту.

 Як ми повідомляли , під головуванням секретаря міської ради Віктора Загуменного відбулася двадцять сьома сесія  Токмацької  міської  ради восьмого скликання,  у роботі якої взяли участь 30 депутатів.

В кінці сесії присутні заслухали депутата міської ради, керівника міської організації ПП «Опозиційна платформа – За житя» Андрія Корнієнка та підтримали запропоноване ним Звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19.




                                   ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Токмацької міської ради до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19.

Ми, депутати Токмацької міської  ради висловлюємо гостре занепокоєння з приводу важкої ситуації, у якій опинилась система охорони здоров’я в Україні в цілому, і в нашому районі зокрема.

Набирає сили чергова хвиля захворюваності на COVID-19. Щодня зростає кількість хворих. У багатьох недужих хвороба протікає дуже важко. За останні тижні у нашій Токмацькій територіальній громаді зафіксовано 648 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

Стрімке погіршення епідемічної ситуації призводить до зростання навантаження на медичні заклади, лікарів та медичний персонал. Щоб захищати здоров’я і рятувати життя людей, медикам не вистачає обладнання, медикаментів, транспортних засобів.

Зростає розрив між фінансовими ресурсами, які передбачені за угодами медичних закладів із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), та реальними витратами на лікування хворих. Як наслідок, знижується якість надання медичних послуг, зростають ризики закриття лікарень і скорочення персоналу.

Ще гірша ситуація склалася з вузькоспеціалізованими медичними закладами. Частина з них ще не встигла укласти угоди із НСЗУ, а частина – втратила значні обсяги фінансування через низькі тарифи та урізаний перелік медичних послуг, що надаються пацієнтам. Яскравим прикладом цього є структурний підрозділ м. Токмак КНП Запорізький обласний центр служби крові ЗОР (Токмацька міська станція переливання крові) та КУ «Токмацький протитуберкульозний диспансер».

Кричущою проблемою є фактичне замороження програми модернізації багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. До цього часу не вирішена проблема оновлення матеріально–технічної бази лікарень, забезпечення кисневими станціями, концентраторами та кріоциліндрами у повному обсязі, застаріле діагностичне обладнання, створення відділень екстреної медичної допомоги.

У підвішеному стані перебуває програма розвитку екстреної медицини. Не вистачає спеціалізованих автівок та обладнання, бракує коштів на модернізацію центральних диспетчерських. Все це дуже ускладнює роботу медиків і робить екстрену медичну допомогу недоступною для населення. Особливо у сільській місцевості.

Особливе занепокоєння викликає те, що за останній рік, безпосередньо у період епідемії COVID-19, держава не стимулює медичних працівників. Об’єм фінансування НСЗУ не дозволяє цього робити. Це дуже несправедливо, що медики, які борються з епідемією, не шкодуючи своїх сил, здоров’я, а іноді й життя, не мають можливості отримувати гідну заробітну платню!

Забезпечення здоров’я і життя громадян Токмаччини — конституційний обов’язок влади. Ми закликаємо Кабінет міністрів і Верховну Раду врахувати важкий стан медичної галузі при підготовці державного бюджету на 2022 рік.

 Ми звертаємо увагу на необхідність істотного збільшення бюджетних коштів на фінансування програми медичних державних гарантій. Щоб забезпечити медичні заклади необхідними ресурсами для реагування на епідемію, підвищити заробітну плату лікарів,середнього та молодшого медичного персоналу.

 Вказуємо на необхідність підвищення державного фінансування розвитку екстреної медичної допомоги. В тому числі на придбання спеціалізованого транспорту, медичного обладнання, засобів зв’язку. А також збільшення субвенції місцевим бюджетам на забезпечення підтримки окремих медичних закладів та проведення заходів профілактики та протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби.

 Ми закликаємо парламент та уряд повернутися обличчям до потреб медицини та медиків. Охорона здоров’я не може бути сферою, на якій економлять. Сьогодні, в умовах епідемії та важкої соціально-економічної кризи від належного фінансування медицини залежить майбутнє нашої країни. Разом ми повинні захистити життя і здоров’я людей та благополуччя України!